Počet záznamov: 1  

Šumavská poloroubenka v modernej realizácii

 1. NázovŠumavská poloroubenka v modernej realizácii
  Aut.údajePetr Marek; vedúci bakal. práce Jozef Štefko
  Autor Marek Petr
  Ďalší autori Štefko Jozef (Iní) TUZDFDS - Katedra drevených stavieb
  Vyd.údajeZvolen, 2017
  PoznámkyDF-13373-15581. - Prístup k plnému textu je časovo obmedzený. - Bakalárska práca, TU Zvolen, DF KDS. - Elektronický zdroj.
  Jazyk dok.čeština
  KrajinaSlovenská republika
  Systematika378.22(043)
  694
  (084.11)
  694.3/.5
  Heslá drevostavby - wooden houses * zrubové domy - log houses * projektová dokumentácia - project documentation * drevené konštrukcie - timber structures * tepelnotechnické požiadavky - thermotechnical requirements
  AnotáciaNáplňou mojej absolventskej práce s názvom „Šumavská poloroubenka v modernej realizácii“ je zostavenie základného prehľadu histórie a rozdelenia architektúry týkajúcej sa zrubových domov na Šumave a v Pošumaví. Ďalšia časť obsahuje riešenie návrhu nového rodinného domu s použitím moderných materiálov, avšak s tradičným vzhľadom architektonicky zapadajúcim do oblasti pôvodného výskytu zrubových domov súhrnne zvaných ako „domy Podlesí a Javornicka“. Návrh objektu pozostáva z projektovej dokumentácie, statických výpočtov nosných konštrukcií, tepelno-technického posúdenia stavebných konštrukcií a návrhu podkladu pre výrobu drevenej konštrukcie na CNC linke. Spracované poznatky a samotný navrhnutý dom slúži ako predloha alebo príklad pre obdobné realizácie v popisovanom regióne.
  URLhttp://opac.crzp.sk/openURL?stype=0&sid=4B7A8F8230E4921738126F8DC396
  Báza dátxkni - KNIHY
  Druh dok.DZB - práce záverečné bakalárske (Bc.)
  Počet ex.1, z toho voľných 0
  počítačový súbor

  počítačový súbor

  SignatúraLokáciaDislokáciaUmiestnenie v študovniInfo
  EZP 1183SLDKUIS-CRZPnedost.