Počet záznamov: 1  

Effects of a decrease in atmospheric deposition of nitrogen and sulphur on the mineral balance and vitality of a Scots pine stand in the Netherlands.

 1. NázovEffects of a decrease in atmospheric deposition of nitrogen and sulphur on the mineral balance and vitality of a Scots pine stand in the Netherlands.
  Aut.údajeH.f.g. Dijk, A.w. Boxman, J.g.m. Roelofs
  Preklad názvupodnázvu : Účinky úbytku obsahu dusíka a síry v atmosferických depozíciách na ronováhu minerálnych látok a vitalitu borovicového porastu (Pinus sylvestris) v Holandsku.
  Autor Dijk H.f.g.
  Spoluautori Boxman A.w.
  Roelofs Jan G.M.
  Zdroj.dok.For. Ecol. Mgmt.. Roč. 51, č. 1-3 (1992), s. 207-215
  Jazyk dok.angličtina
  KrajinaHolandsko
  Systematika630*228:630*174.7
  549
  Heslá borovicové porasty - pine stands * obsah dusíka - nitrogen content * obsah síry - sulphur content * intercepcia zrážok - rain interception * minerálne látky - mineral substances
  AnotáciaV 45-ročnom borovicovom poraste v Holandsku bol obsah dusíka a síry v atmosferických depozíciách znížený na predpriemyselnú úroveň. Redukcia sa dosiahla intercepciou zrážok prostredníctvom aplikovania špeciálnych krytov z drevených trámov a priesvitnej fólie. Porovnanie stavu minerálnych látok na ploche s ochranou a bez nej.
  Báza dátxcla - ČLÁNKY
  Druh dok.RBX - rozpis článkov z periodík