Košík

  Odznačiť vybrané:   0
  1. NázovMetodika dištančného vzdelávania a e-learningu
    Súbež.n.Methodology of distance learning and e-learning
    Aut.údajeJarmila Škrinárová; rec. Jan Klimeš, Alžbeta Michalíková, vedec. red. Pavel Klenovčan
    Autor Škrinárová Jarmila 1962- (100%) UMBFP05 - Katedra informatiky
    Ďalší autori Klimeš Jan 1934- (Recenzent)
    Michalíková Alžbeta 1979- (Recenzent)
    Klenovčan Pavel 1950- (Editor)
    Vyd.údajeBanská Bystrica : Univerzita Mateja Bela , 2011. - 93 s.
    ISBN978-80-557-0181-3
    Kľúč.slová elektronické vzdelávanie - e-learningové vzdelávanie - e-learning - electronic education   metodika - methodics - methodology   SCORM štandard   metodológia - methodology   SCORM standard  
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematika 371
    AnotáciaV tejto učebnici sa zoznámujeme so základnými pojmami z oblasti moderného vzdelávania. Medzi základné formy moderného individualizovaného vzdelávania patrí samoštúdium, dištančné vzdelávanie, otvorené vzdelávanie, zmiešané vzdelávanie, rôzne formy vzdelávania, kde sa využívajú digitálne technológie, akými sú e-vzdelávanie a ďalšie. Jednotlivé formy majú niektoré črty spoločné a iné odlišné, a preto sa nedajú určiť presné hranice tak, aby sme ich mohli od seba jednoznačne odlíšiť. Zameriavame sa tu na psychologické aspekty vzdelávania súvisiace s dištančným a e-vzdelávaním. Sústredíme sa na ciele vzdelávania, ich formulovanie, stanovenie a význam. Efektívne vzdelávanie charakterizuje aktivizácia, motivácia, samostatnosť a tvorivosť. Tieto prvky aplikujeme tak, aby boli orientované na učiaceho sa študenta. V skupinovom vyučovaní študenti pracujú v malých skupinkách, riešia úlohy, osvojujú si vedomosti, vykonávajú rôzne praktické činnosti v atmosfére spolupráce. Individualizované koncepcie výučby kladú dôraz na operacionalizáciu cieľov výučby, štruktúrovanie učiva do logicky ucelených častí, aktívne reagovanie študujúcich, okamžitú spätnú väzbu a individuálne pracovné tempo. Hoci je moderné vzdelávanie zamerané na potreby študenta, učiteľ v ňom hrá nenahraditeľnú úlohu. Dôležité je porozumieť, ako sa mení úloha učiteľa. Pozornosť tu venujeme metodike dištančného a e-vzdelávania a učíme sa navrhovať a tvoriť modely vzdelávania a kurzov. Postupne sa tu učíme používať nástroje na tvorbu výučbového obsahu, od scenárov cez aktivity až po hodnotenie. Poznanie funkcie systémov e-vzdelávania, vzdelávacích objektov a štandardov má veľký význam pre tvorbu metodiky. V modernej spoločnosti a vo vzdelávaní kladieme dôraz aj na otázky autorského práva
    Kategória publikačnej činnosti ACB
    Číslo archívnej kópie23328
    Kategória ohlasuGUBALOVÁ, Jolana. Skúsenosti zo študijnej návštevy vo Veľkej Británii. In DidInfo 2013 : 19. ročník národnej konferencie. Banská Bystrica : Univerzita Mateja Bela, Fakulta prírodných vied, 2013. ISBN 978-80-557-0527-9, s. 77-81.
    HORVATHOVÁ, Dana - BRODENEC, Ivan - JACKOVÁ, Jana. The use of own e-testing system in the multimedia course. In DIVAI 2014: 10th international scientific conference on distance learning in applied informatics, Štúrovo, 5th - 7th May 2014. Praha : Wolters Kluwer, 2014. ISBN 978-80-7478-497-2, pp. 75-84.
    HORVATHOVÁ, Dana - VOŠTINÁR, Patrik. Importance of feedback in testing by use of universal testing system. In DIVAI 2018 : 12th international scientific conference on distance learning in applied informatics (DIVAI), Štúrovo, 02nd-04th May 2018. Praha : Wolters Kluwer, 2018. ISBN 978-80-7598-059-5, pp. 283-292.
    Katal.org.BB301 - Univerzitná knižnica Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Báza dátxpca - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    nerozpoznaný

    nerozpoznaný


  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.