Počet záznamov: 1  

Nákazlivá hniloba paznechtov a niektoré vybrané kapitoly z patológie muflóna lesného (Ovis musimon)

 1. NázovNákazlivá hniloba paznechtov a niektoré vybrané kapitoly z patológie muflóna lesného (Ovis musimon)
  Aut.údajeDušan Rajský ... [et al.]
  Spoluautori Rajský Dušan TUZLFOLP - Katedra ochrany lesa a poľovníctva
  Zdroj.dok. Muflónia zver a jej miesto v orografických celkoch okresu Veľký Krtíš : zborník referátov z odborného seminára s medzinárodnou účasťou : Modrý Kameň 7. september 2012. S. 43-50. - Veľký Krtíš : Obvodná poľovnícka komora, 2012 / Kušík Peter ; Rajský Dušan 1950- ; Muflónia zver a jej miesto v orografických celkoch okresu Veľký Krtíš Odborný seminár s medzinárodnou účasťou
  Jazyk dok.slovenčina
  KrajinaSlovenská republika
  Systematika639.111.2
  591.619
  Heslá muflonia zver - mouflon game * muflón lesný - Corsican mouflon - Ovis musimon * choroby zveri - game diseases * hnilobné ochorenia - rot disease * paznechty - hooves * Ovis musimon, Pall. - Ovis musimon, Pall.
  AnotáciaMuflón lesný (Ovis musimon) je považovaný poľovníckou praxou za zver menej vnímavú voči nákazlivým chorobám. Príspevok je zameraný na opis nákazlivej hniloby paznechtov a vybrané ochorenia muflonej zveri infekčnej etiológie, a na niektoré virózy potenciálne ohrozujúce populácie muflónov - v prípade ich zavlečenia na územie Slovenska. Práca poukazuje aj na ďalšie neinfekčné patologické stavy zisťované na úrovni poľovníckeho terénu.
  Kategória publikačnej činnosti AFD
  Báza dátxcla - ČLÁNKY
  Druh dok.RZB - rozpis článkov zo zborníkov
  rok vydaniarok metrikyIFIF Q (best)JCR Av Jour IF PercSJRSJR Q (best)
  2012
  článok

  článok

Počet záznamov: 1