Počet záznamov: 1  

Wplyw wilgotnošci drewna na jego uplastycznienie przed gieciem w procesie obróbki hydrotermicznej i w polu pradów wielkiej czestotliwošci.

 1. NázovWplyw wilgotnošci drewna na jego uplastycznienie przed gieciem w procesie obróbki hydrotermicznej i w polu pradów wielkiej czestotliwošci.
  Aut.údajeZ. Serwa
  Preklad názvupodnázvu : Vplyv vlhkosti dreva na jeho plastifikáciu pred ohýbaním v procese hydrotermického spracovania v poli vysokofrekvenčných prúdov.
  Autor Serwa Z.
  Zdroj.dok.Przem. drzew.. Roč. 41, č. 7 (1990), s. 6-9
  Jazyk dok.poľština
  Systematika630*827.1
  Heslá hydrotermická úprava - hydrothermal treatment * plastifikácia - plastification * ohýbanie dreva - wood bending * buk - beech - Fagus L. * Fagus sp. - Fagus sp.
  AnotáciaDrevo vzhľadom na svoju pórovitosť, chemické zloženie ako aj vonkajšiu štruktúru má schopnosť priberania alebo odovzdávania vody počas hydrotermického spracovania pred ohýbaním. Rast alebo zníženie vlhkosti dreva počas jeho plastifikácie pred ohýbaním závisí na druhu ohrievacieho média. Optimálnymi parametrami pre plastifikáciu bukových nábytkárskych dosák v poli vysokofrekvenčných prúdov bola intenzita prúdu 2,OA a čas nahrievania 20-30 s.
  Báza dátxcla - ČLÁNKY
  Druh dok.RBX - rozpis článkov z periodík
  rok vydaniarok metrikyIFIF 5yIF Q (best)AISSJRSJR Q (best)
  1990
  kniha

  kniha


Počet záznamov: 1  

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.