Počet záznamov: 1

Zloženie aminokyselín a mastných kyselín v biologicky aktívnej časti alkalického extraktu - borovitu z ihličia Pinus silvestris L.

 1. NázovZloženie aminokyselín a mastných kyselín v biologicky aktívnej časti alkalického extraktu - borovitu z ihličia Pinus silvestris L.
  Aut.údajeJ. A Kol. Blaho
  Autorlupa Blaho Jozef TUZFECHT - Katedra chémie
  Zdroj.dok.Zborník MVK "Les, drevo, ekológia". Sekcia 5.Technológia v spracovaní dreva.. (1992), 67-75, 3 tab., res. angl., lit.13
  Jazyk dok.slovenčina
  Systematika 630*81
  630*81 543
  Heslálupa borovicové drevo - pine wood * lupa Pinus silvestris, L. - Pinus silvestris, L. * lupa ihličie - needles * lupa chemické zloženie - chemical composition * lupa chemické analýzy - chemical analyses * lupa extrakcia - extraction * lupa extrakty alkalické - alkalic extracts * lupa borovit - borovit
  AnotáciaBoli stanovené aminkyseliny viazané v bielkovinách a mastných kyselinách, ktoré sú viazané v tukoch biologicky aktívneho prípravku - borovitu z ihličia Pinus silvestris L. Dominuje v ňom kyselina glutánová, asparágová, leucín, fenylalanín,lysín a kyseliny linolová, lemolénová, olejová a palmitová. Zloženie borovitu ho predurčuje na využitie ako prídavku do kŞmnych zmesí, alebo v kozmetickom priemysle.
  Báza dátxcla - ČLÁNKY
  Druh dok.RBZ
  kniha

  kniha